Škola peelingu: dozvíte se, který je nejvhodnější právě pro vás a jak ho používat

V létě potřebuje naše pleť zvýšenou péči, a proto je na místě exfoliace neboli peeling. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, stimuluje tvorbu nových a dodává pokožce pocit hebkosti jako nikdy předtím. Jaký typ peelingu je pro vás však ten pravý? A jakmile to zjistíte, jaký je správný způsob použití scrubu?

 

PROČ POUŽÍVAT TĚLOVÝ PEELING?

Jednoduše řečeno, peeling vám pomůže cítit se lépe. Nejenže čistí vaše tělo, ale stimuluje krevní oběh a dodává vám novou energii. Existuje však samozřejmě mnohem více důvodů, proč používat scrub:

 

- Méně vrásek. V důsledku procesu stárnutí ztrácí vaše pokožka schopnost obnovovat nebo odstraňovat odumřelé kožní buňky. Když se tyto buňky nahromadí, mohou se na vaší pokožce vytvořit vrásky a hrbolky. Exfoliace tyto buňky odstraňuje a pomáhá zpomalit proces stárnutí.

 

- Ještě hladší nohy. Chystáte se oholit si nohy. Než tak ale učiníte, měla byste si je nejprve exfoliovat. Tak zabráníte tomu, aby odumřelé kožní buňky ucpaly nebo otupily holicí strojek. Koneckonců čím ostřejší břitva, tím pečlivější oholení.

 

- Už žádné zarůstající chloupky! Vrostlé chloupky jsou hrozná nepříjemnost - způsobují červené hrbolky a mohou být i trochu bolestivé. Při pravidelném peelingu udržujete póry bez odumřelé kůže, což znemožňuje vznik zarůstajících chloupků.

 

- Díky tomu vaše pokožka lépe vstřebává přípravky. Pokud používáte krém, pleťovou vodu nebo jiné přípravky na pokožku, je užitečné jednou nebo dvakrát týdně provést peeling, aby pokožka přípravek lépe vstřebala.

 

- Rychleji se opálíte a udržíte si ho déle. Exfoliace pomáhá prodloužit opálení a vyčistí vaši pokožku, aby ze slunce mohla vytěžit maximum.

 

- Dokonalá relaxace. Přidáním peelingu do ranní nebo večerní péče si dopřejete několik klidných, tichých a odpočinkových chvil během týdne.

KTERÝ PEELING JE PRO MOU PLEŤ NEJLEPŠÍ?

Teď, když už víte, jak vám mohou peelingy prospět, je čas zjistit, který typ je pro vás nejlepší. Scrub se solí? Nebo na bázi cukru? Anebo něco méně obvyklého, jako je rýžový nebo bambusový scrub? Každý peeling má své vlastní výhody a různé účinky na vaši pokožku. Vybírat můžete podle typu své pleti a jejího aktuálního stavu.

Letos jsme uvedli na trh novou exkluzivní řadu Scrub Therapy Collection s novým a vylepšeným složením. Naše peelingy jsou nyní pečlivě sestaveny z účinných a výživných složek z více než 90 % přírodního původu a jsou pečlivě vybrány tak, aby optimálně prospívaly vaší pokožce.

V této souvislosti se vraťme do školy peelingu a podívejme se, který scrub je pro vaši pokožku nejlepší.

 

MÁTE SUCHOU POKOŽKU? VYZKOUŠEJTE SŮL

Ve starověkém Egyptě byla sůl nepostradatelnou součástí zkrášlovacích procedur. Egypťanky ji používaly v kombinaci s olivovým nebo mandlovým olejem, které jsou bohaté na vitamin E, k omlazení pleti. Sůl má regenerační a dezinfekční účinky, stimuluje obnovu kožních buněk, pomáhá vyrovnávat tón pleti, působí jako detoxikační a zvláčňující prostředek a umožňuje následně naneseným krémům a olejům proniknout hlouběji do pokožky. Může také pomoci vyhladit nerovnosti na zadní straně paží a nohou, které se objevují při ucpání pórů. Další výhodou soli je, že udržuje rovnováhu vlhkosti, udržuje pokožku hydratovanou a pomáhá vám zbavit se suchosti.

Pokud trpíte opravdu suchou pokožkou, neuděláte chybu s tělovým peelingem z řady The Ritual of Jing s hrubými krystaly mořské soli nebo novým tělovým peelingem Scrub Therapy Choco Loco.

Pokud dáváte přednost spíše květinové vůni, vyzkoušejte tělový peeling z řady The Ritual of Ayurveda s pečlivě sestavenou základní směsí bohatých olejů a pandžábské růžové soli. Jedná se o kamennou sůl těženou v Paňdžábu, která má očistné a omlazující účinky pro vnitřní harmonii a vitalitu. Účinné částečky ze skořápek sladkých mandlí pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a dodávají pokožce jemnost a hebkost. Peeling za sebou také zanechává mimořádně výživnou tenkou vrstvu bohatých ájurvédských olejů včetně oleje ze sladkých mandlí a kokosového oleje bohatého na vitamin E pro ochranu pokožky, a také oleje z moringy pro podporu přirozeného zdravého lesku. A nezapomeňte, že na tyto oleje přísahaly už ve starověku slavné egyptské královny.

JE VAŠE PLEŤ CITLIVÁ? VYBERTE SI CUKR

Pokud je vaše pleť citlivá, je lepší zvolit peeling na bázi cukru. Tento typ peelingu je jemnější, protože částečky cukru jsou méně hrubé než částečky soli, a proto jsou k pokožce šetrnější. Staří Římané se často myli směsí cukru, medu a mléka.

Používáním cukrového peelingu obnovujete pokožku přirozeným způsobem a zejména v kombinaci s blahodárnou kombinací bílého lotosového, slunečnicového a kokosového oleje a vitaminu E v novém tělovém peelingu Scrub Therapy Lotus Frost jemně odstraňujete odumřelé kožní buňky a zanecháváte pokožku hedvábně jemnou a zářivou. Díky přidaným olejům můžete provádět peeling intenzivněji, aniž by došlo k podráždění pokožky.

Náš jemný peeling z řady The Ritual of Karma je speciálně vyvinutý pro citlivou pokožku a díky jemnému základu jej můžete používat během týdne častěji. Scrub složený z 94 % ze složek přírodního původu s ultrajemnými bambusovými částečkami a kaolinovým jílem jemně, ale účinně odstraňuje odumřelé kožní buňky a hydratuje pokožku. Kaolinový jíl jemně obrušuje odumřelé kožní buňky, pohlcuje nečistoty (takže je ideální volbou i pro pleť se sklonem ke skvrnám) a zanechává pleť mimořádně jemnou. Pastovitý základ podporuje vstřebávání cenných účinných látek.

 

NORMÁLNÍ POKOŽKA? POUŽIJTE KTERÝKOLIV SCRUB

Ne, opravdu, s žádným z nových produktů, které jsme pro vás připravili, neuděláte chybu. Všechny peelingy jsou jemné k pokožce a obsahují výhradně složky, které pleti prospívají. Stačí si jen vybrat svůj oblíbený scrub! Nezapomeňte však, že i když se vám peeling může líbit, je důležité omezit jeho používání 1-2krát týdně. V opačném případě byste mohla svou pokožku dráždit, místo abyste ji vyživovala a zklidňovala.

 

MÁTE VELMI SUCHOU NEBO NARUŠENOU PLEŤ? VYZKOUŠEJTE RÝŽI, BAMBUS, BYLINKY, OBILOVINY, VLÁKNINU, OŘECHY A SEMÍNKA

Některé peelingy obsahují méně obvyklé složky jako je rýže, celulózové částečky, bambus, bylinky, nebo přírodní exfolianty: ovocná vlákna, mleté skořápky ořechů nebo semínka. Ty mají zpravidla mnoho antioxidačních a hydratačních účinků, takže se dokonale hodí pro nadměrně suchou nebo poškozenou pleť. Všechny naše scruby jsou obohacené o vyživující olejovou vrstvu a esenciální minerály, které pomáhají pečovat o všechny typy pleti. Prosté opláchnutí zajišťuje, že se tyto důležité složky nesmyjí a mohou načas proniknout do pokožky.

V tělovém scrubu The Ritual of Sakura najdete třešňový peeling, rýžové otruby a japonské oleje, díky nimž bude vaše pokožka jemnější než kdykoliv předtím.

 

A JAK SPRÁVNĚ APLIKOVAT PEELING?

Jednoduše postupujte podle následujících kroků.

  1. Ujistěte se, že peeling aplikujete na vlhkou a čistou pokožku. Nejlepší je sprchovat se 5 až 10 minut.
  2. Zavřete sprchu. Jemnými krouživými pohyby scrub vmasírujte do pokožky a nechte působit dalších 5 až 10 minut.
  3. Opláchněte se teplou vodou nebo si dopřejte dlouhou koupel pro ještě jemnější pokožku.
  4. Použijte hydratační krém nebo pleťové mléko.

A to je vše, co jste vždy chtěla vědět o peelingu. Přidejte se do peelingového klubu a zjistíte, že vaše pokožka ještě nikdy nebyla jemnější a nevypadala zdravěji.