Jak koupit parfém jako dárek – praktický průvodce

Nákup parfému jako dárku může být náročný úkol. Prozradíme vám jednoduché triky, díky kterým bude váš dárek vždy trefou do černého.

 

Koupit parfém jako dárek není snadné. Všichni jsme to zažili: nehnutě jsme stáli v obchodě, prohlíželi si regály s flakony parfémů a přemýšleli, který z nich náš partner, rodič, sourozenec nebo nejlepší přítel nejen ocení, ale také bude používat a bude se mu líbit. Bylo to tak těžké, že po mnoha postříkaných papírcích a zahlcení smyslů rozličnými vůněmi bylo jednodušší to vzdát a místo parfému koupit dárkový poukaz. Ale co když vám řekneme, že vybrat vůni pro někoho jiného není tak náročné, jak se zdá? Připravili jsme pro vás přehledného průvodce s 5 jednoduchými triky, které vám pomohou úspěšně nakupovat voňavé dárky.

 

PROMĚŇTE SE V PARFÉMOVÉHO DETEKTIVA: CO MAJÍ RÁDI?

Pokud máte k osobě, pro kterou kupujete dárek, blízký vztah, možná víte, jaký parfém právě používá. To vám může hodně napovědět, jaký typ vůně má rád. Vůně se dělí na různé skupiny - dřevité, ovocné a květinové, takže znalost skupiny, ke které dotyčný tíhne, vám může pomoci ukázat správný směr.

 

PŘEMÝŠLEJTE O JEJICH KONÍČCÍCH (ANO, OPRAVDU)

Zamyslete se chvíli nad tím, co příjemce rád dělá. Víme, že to vypadá trochu divně, ale mohlo by to pomoci. Pokud ho baví zahradničení, možná byste se měli rozhodnout pro něco květinového. Jsou vášnivými hráči tenisu? Pak by se jim možná hodilo něco citrusového a svěžího. Pokud nakupujete pro vášnivého čtenáře, poohlédněte se po něčem hřejivém a útulném, co by mohl používat, až se uvelebí na pohovce s dobrou knihou. Vidíte, překvapivě užitečné.

SLAĎTE OSOBNOST S PARFÉMEM

Způsob, jakým mluvíme o parfémech - jemný, odvážný, výstřední, elegantní a tak dále - lze často použít i pro popis osob, proto se zamyslete nad tím, jak byste popsali člověka, pro kterého parfém kupujete, a slaďte to se stylem, jakým je vůně popsána v obchodě nebo na internetu.

 

DRŽTE SE JEDNODUCHOSTI A VYBERTE KLASIKU

Některé parfémy se líbí spoustě lidí a jiné jsou spíše terčem posměchu. Pokud si nejste jisti, co vybrat, držte se jistoty a zvolte klasiku se svěží vůní (myslete na zelené nebo citrusové tóny). Alternativou jsou jemné květinové vůně, které jsou všeobecně oblíbené.

 

DEJTE JIM NA VÝBĚR

Proč nekoupit místo jednoho flakonu parfému raději několik mini parfémů nebo poznávací sadu? Tak vaši blízcí mohou vyzkoušet několik různých vůní, a pokud si nějakou obzvlášť zamilují, budete vědět, co jim koupit příští rok!

 

MYSLETE I NA JINÉ VĚCI NEŽ NA FLAKONEK

Parfémy jsou nádherný dárek, ale pokud se vám to všechno stále zdá příliš složité, co raději snížit laťku? Proč jí nebo jemu místo parfémované vody nedat tělový a vlasový mist nebo domácí parfém? Pořád je to láskyplný dárek s vůní, ale není to něco, z čeho budou mít pocit, že musí používat každý den.

NAKOUPIT PARFÉM