Představujeme knihu Umění oduševnělého života

Ve společnosti Rituals věříme, že nejvyšší formy osobní prosperity dosáhneme sjednocením těla, mysli a duše. Cílem knihy Umění oduševnělého života (The Art of Soulful Living) je provést vás cestou ke zdraví a štěstí, která zároveň probudí váš skutečný lidský potenciál. Pokračujte dále a dozvíte se více o naší filozofii.

Žijeme v době, která nabízí spoustu příležitostí a pro většinu z nás i všechny prostředky, které potřebujeme k radostnému životu. Přesto je ironií osudu, že snaha orientovat se v nepřeberném množství příležitostí nás může často zavést do nejistoty a zmatků.

Toto video přibližuje, co je podstatou knihy Umění oduševnělého života.

Příliš často ignorujeme to, co vnitřně cítíme, chceme a po čem toužíme, protože trávíme mnoho času soustředěním se na vnější stránku nebo na to, co od nás očekávají ostatní. A výsledek? V každodenním životě se začínáme cítit odloučení a ztrácíme kontakt s tím, co nás skutečně činí šťastnými. Podle průzkumu společnosti Ipsos s názvem Global Happiness Survey 2020 se podíl lidí, kteří tvrdí, že jsou šťastní, za posledních deset let prudce snížil, a to celosvětově o 14 procentních bodů. Pouze 11 % z téměř 20 000 dotázaných ve 27 zemích uvedlo, že jsou velmi šťastní. Celkem 48 % respondentů uvedlo, že největší štěstí jim přináší pocit, že jejich život má smysl.
A právě zde přichází na řadu kniha Umění oduševnělého života. Věříme, že dokonalá pohoda se nachází v rovnováze těla, mysli a duše. Věnujte pozornost všem třem a kruh se uzavře, čímž si vytvoříte silnější pocit životního smyslu a osobního naplnění. Přestože si mnozí z nás stále více uvědomují potřebu harmonie - podle nedávné studie společnosti Mintel (2020) 65 % lidí uvedlo, že duševní a emocionální pohoda je stejně důležitá jako vyvážená a zdravá strava - hektické tempo moderního života znamená, že chvíle hlubokého zamyšlení jsou vzácné. Kdy jste si naposledy upřímně položili otázku: Co chci? Co potřebuji? Co činí moji duši skutečně šťastnou? A kdy jste si naposledy udělali chvilku jen pro sebe?
Kniha Umění oduševnělého života je určena k tomu, aby vás vedla na cestě k obnovení spojení s vaší duší, s vaším pravým já. Abychom vás mohli vést po této cestě, vytvořili jsme 13bodový kompas. Každý bod - včetně Reflexe, Radosti a Vděčnosti - a s ním spojené rutiny, drobné návyky a praktické rady, o které se s vámi podělíme, vám pomohou najít dokonalou rovnováhu mezi tělem, myslí a duší.
Počínaje tímto měsícem budeme věnovat pozornost bodu Rozjímání, a to prostřednictvím článků, tipů a meditací podněcujících k zamyšlení. Sebereflexe, která je nezbytnou součástí smysluplného života, zahrnuje investování času do naslouchání vnitřnímu hlasu a objevování toho, kým v hloubi duše jste. Při pravidelném cvičení vám pomůže zjistit, proč děláte, myslíte a cítíte určitým způsobem, a nakonec vás nasměruje k vašemu skutečnému životnímu cíli.
Na tomto kompasu je skvělé to, že se jím nemusíte zabývat od začátku do konce. Můžete se zaměřit na témata, která s vámi rezonují, kdykoli a jakkoli. Ať už začnete s kterýmkoli bodem kompasu, jedno je jisté - při objevování Umění oduševnělého života se o krok přiblížíte k poznání svého pravého já. Vaše cesta k osobní prosperitě začíná zde...