Proč vaše tělo potřebuje stejnou péči jako obličej?

Vaše tělo sice není vystaveno slunci a znečištěnému ovzduší tak intenzivně jako obličej, ale i tak si zaslouží péči. Zjistěte, jak si udržet zdravou pokožku celého těla.

Péči o pleť máte dokonale zvládnutou, jíte zdravě a pijete hodně vody, ale co děláte pro svou kůži? Pojďme se podívat, co můžete dělat, abyste se měli rádi a pečovali o sebe od hlavy až k patě.

 

JAK SI SESTAVIT RUTINNÍ PÉČI O TĚLO

 

ČISTĚTE

Čistá pokožka je jednou z nejdůležitějších součástí péče o sebe sama. Stejně jako u správné pleťové rutiny je i u péče o tělo prvním krokem čistota, aby všechny ty úžasné tělové produkty mohly na vaší kůži působit. Špína, pot, parfém, krém na opalování, to vše je třeba z pokožky odstranit a naše sprchové pěny tuto práci odvádějí velmi dobře.

 

EXFOLIUJTE

Neexistuje lepší způsob, jak dodat pokožce svěžest a zářivý lesk, než ji důkladně exfoliovat. A není divu, peeling totiž odstraní odumřelé kožní buňky, aby uvolnily místo novým. Existuje téměř nepřeberné množství scrubů, proto je důležité najít si pro sebe ten pravý. Naše nové tělové peelingy obsahují sůl, cukr nebo jemné exfoliační částečky a také účinné a speciální složky, které prospívají kůži. Přečtěte si náš článek Škola peelingu a zjistěte, který tělový scrub je pro váš typ pokožky nejvhodnější.

 

POSILUJTE (POMOCÍ BOOSTERU)

Pokud jste fanoušky našich přírodních boosterů na obličej, pak vás jistě potěší, že nyní máme i špičkové boostery na tělo. Pro ty, kteří ještě nevyzkoušeli naše přírodní boostery uvádíme, že se jedná o koncentrovaná séra, která obsahují účinné látky, jako je bakuchiol (přírodní retinol), rozjasňující vitamin C a zvláčňující kyselina hyaluronová.

Pro tělo máme dva přírodní boostery: náš Natural Booster Body Hyaluronic Acid je přípravek na vodní bázi obohacený o kyselinu hyaluronovou, který dodává pokožce potřebnou hydrataci a zanechává ji jemnější a hladší. Máme také Natural Booster Body Bakuchiol, lehký elixír na bázi oleje, který zlepšuje a vyrovnává tón pleti. Oba boostery lze používat pod tělový lotion.

SÉRUM

Zlepšete svou péči o tělo s naším tělovým sérem z limitované edice The Ritual of Yozakura, které obsahuje 5 % niacinamidu a extrakt z černé rýže. Niacinamid je nejznámější pro své rozjasňující vlastnosti a pomáhá vyrovnávat tón a strukturu pleti. Lehká konzistence tohoto séra umožňuje hluboké vstřebání do povrchu pokožky, čímž jí poskytuje okamžitou hydrataci a zářivou, hladkou pleť. Pokožce dodává vyživující aktivní látky, které ji pomáhají regenerovat a obnovovat a zanechávají ji pružnou a hladkou.

 

HYDRATACE

Po vyčištění, peelingu a aplikaci cíleného boosteru je nejlepší použít bohatý tělový krém, dokud je vaše pokožka ještě vlhká, protože ten pomůže zadržet vlhkost. Naše výživné tělové krémy obsahují složky šetrné k pokožce, díky nimž bude vaše pleť vypadat jako ze snů a zlepší se její textura a tón.

Pokud se cítíte trochu líně (občas se to stává nám všem), můžete zvolit výživnější sprchový produkt, například bohatý sprchový olej, který účinně očistí a hydratuje tělo v jednom kroku. Přesto bych doporučovala udělat si čas a nanést na každý centimetr těla ještě tělový krém, suchý tělový olej nebo naši inovativní tělovou pěnu.

 

MASKA

Chcete zvýšit hydrataci a výživu? Stejně jako maska na obličej, i tělová maska na noc z řady The Ritual of Karma podporuje hydrataci pokožky díky kombinaci hydratačních složek: aloe vera, skvalenu a řas. Tento jedinečný komplex působí během spánku na dehydratovanou a žíznivou pokožku a zvyšuje její pružnost a vláčnost.

 

UVĚDOMUJTE SI TO

Najděte si čas na odpočinek a dopřejte si trochu zasloužené péče o sebe. Věnujte opravdovou pozornost každému kroku pečlivě zvolené rutiny péče o tělo, která bude mít mnohem větší účinek než pouhé slepé provádění úkonů. Je to rozdíl mezi bezmyšlenkovitou rutinou a svědomitou péčí, která vytváří zářivý dojem hodný vás i vašeho těla.