Proč naše péče o pleť opravdu funguje? Díky aktivním látkách a pokročilým recepturám

Naše složky přírodního původu nejsou prospěšné jen pro planetu, jsou to účinné látky, které prokazatelně pomáhají řešit problémy v péči o pleť. Zde je průvodce, který vám pomůže vybrat správnou péči přímo pro vás.

Pravděpodobně víte, že naše péče o pleť Clean & Conscious používá složky přírodního původu a má produkty, které se dají znovu naplnit, ale... je tu jedna velmi důležitá věc, o které doufáme, že víte také. Naše přípravky OPRAVDU fungují! V kanceláři je jasně vidět, které kolegyně používají Clean & Conscious rutinu, protože jejich pleť je nepřehlédnutelně zářivá, což s oblibou nazýváme „záře Rituals“. Složky přírodního původu jsme nevybírali jen proto, že jsou udržitelné nebo šetrné k pleti, ale protože je prokázáno, že mají na pleť skutečný vliv.

Kterou z nich si tedy vybrat? Přestože existuje mnoho pozoruhodných ingrediencí, ne vše, co je trendy, bude to pravé pro vaši pokožku. Když mluvíme o péči o pleť, rčení „jedna volba pro všechny“ ji nevystihuje. Tento průvodce je sestaven tak, aby vám pomohl podívat se dál než jen na módní trendy, ale také dešifrovat, které složky vaše pleť potřebuje, a mohli jste tak nakupovat naše produkty jako profesionálové.

 

 

AHA

 

CO JSOU AHA?

Alfa-hydroxylové kyseliny (zkráceně AHA) jsou exfolianty, které se často získávají z přírodních zdrojů. Například kyselina glykolová pochází z třtinového cukru, zatímco kyselina mléčná z mléka.

 

PŘÍNOSY AHA

Kromě peelingu pleti zrychlují buněčnou obnovu a zvyšují zářivost pleti, což je ideální, pokud vaše pleť vypadá trochu povadle nebo nevýrazně.

Kyselina mléčná (obsažená v masce The Ritual of Namaste Glow Mask) je jemný exfoliant, který má schopnost podpořit hydratační schopnosti vaší pleti. Je také spojována s redukcí vrásek a skvrn.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ AHA:

The Ritual of Namaste Glow Mask

 

 

BAKUCHIOL

 

CO JE BAKUCHIOL?

Bakuchiol se získává z listů a semen rostliny Psoralea corylifolia a je veganskou složkou péče o pleť.

 

PŘÍNOSY BAKUCHIOLU

Bakuchiol je známý pro své protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Je všeobecně uznáván jako vysoce účinná přírodní náhrada retinolu v přípravcích proti stárnutí pleti, protože pomáhá udržovat pružnost pokožky a stimulovat obnovu kožních buněk.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ BAKUCHIOL:

Bakuchiol Natural Booster

VITAMIN C

 

CO JE VITAMIN C?

Vitamin C, známý také jako kyselina askorbová, je přirozeně obsažen v některých potravinách a lze jej zařadit do jídelníčku nebo do péče o pleť, aby prospíval tělu uvnitř i navenek.

 

PŘÍNOSY VITAMINU C

Na pokožce má vitamin C schopnost chránit ji před vlivy prostředí díky tomu, že je silným antioxidantem. Může také viditelně zlepšit nerovnoměrný tón pleti, snížit výskyt vrásek a vyvolat tvorbu kolagenu pro plnější vzhled pleti.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ VITAMIN C:

Vitamin C Natural Booster

 

 

DŘEVĚNÉ UHLÍ

 

CO JE DŘEVĚNÉ UHLÍ?

Mnoho produktů pro péči o pleť používá bambusové dřevěné uhlí. Bambus se sklidí, rozřeže na kousky a projde procesem hoření, při kterém vznikne dřevěné uhlí v prášku.

 

PŘÍNOSY DŘEVĚNÉHO UHLÍ

Předpokládá se, že pórovité dřevěné uhlí dokáže odvádět nečistoty z pokožky, takže při smývání přípravku obsahujícího dřevěné uhlí s sebou odnáší částečky špíny, mastnoty a znečištění. Prášek z bambusového dřevěného uhlí je známý svými antioxidačními a antimikrobiálními vlastnostmi, takže je skvělou volbou pro pleť se sklonem k akné a pro obyvatele měst.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ DŘEVĚNÉ UHLÍ:

The Ritual of Namaste Purifying Charcoal Wonder Mask

 

 

GLYCERIN

 

CO JE GLYCERIN?

Glycerin je přírodní sloučenina, která se často získává ze zeleniny.

 

PŘÍNOSY GLYCERINU

Glycerin je hydratační látka, která možná není tak módní jako kyselina hyaluronová, ale přesto je to neuvěřitelně spolehlivá složka. Jedná se o zvlhčující látku, což znamená, že přivádí vlhkost do vnějších vrstev pokožky, takže je ideální pro suchou nebo dehydratovanou pleť, která potřebuje úlevu.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ GLYCERIN:

The Ritual of Namaste Hydrating Sheet Mask

The Ritual of Namaste Skin Brightening Facial Exfoliator

The Ritual of Namaste Micellar Water

 

 

GOTU KOLA

 

CO JE GOTU KOLA?

Gotu kola (pupečník asijský) je rostlina, která se po staletí používá v ájurvédě jako přírodní prostředek proti zánětům. Je také známá jako "bylina osvícení". Gotu kola se používá v péči o pleť pro své omlazující a anti-aging účinky.

 

PŘÍNOSY GOTU KOLY

Zelený kosmetický průmysl ji stále častěji používá v produktech pro její ochrannou antioxidační schopnost a syntézu kolagenu, který zpevňuje pokožku. Když chcete, aby vaše pleť obnovila svou pružnost a pevnost, musí dojít k produkci kolagenu. Gotu kola je skvělá pro stimulaci kolagenu. A nejen to, také chrání vaši pokožku před volnými radikály a UV zářením. Gotu kola pomáhá při stimulaci kolagenu, zabraňuje vzniku vrásek, pigmentace a dalších problémů spojených se stárnutím. Dokonce se uznává, že díky svým zpevňujícím vlastnostem je schopná bojovat proti celulitidě.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ GOTU KOLU:

The Ritual of Namaste Restoring Night Balm. (Tento produkt lze znovu naplnit, náplně vám nejen ušetří peníze, ale také pomohou snížit spotřebu plastů!)

The Ritual of Namaste Active Firming Serum

The Ritual of Namaste Active Firming Night Cream

The Ritual of Namaste Active Firming Day Cream. Užívejte si svůj denní a noční krém ještě déle, protože se dodávají jako náplň.

The Ritual of Namaste Restoring Face Oil

 

 

POSVÁTNÝ LOTOS

 

CO JE POSVÁTNÝ LOTOS?

Posvátný lotos, známý také jako lotos indický, je vodní rostlina z čeledi lotosovitých. Je symbolem čistoty, krásy a moudrosti a ve světě péče o pleť je proslulý svými zklidňujícími a pečujícími vlastnostmi.

 

PŘÍNOSY POSVÁTNÉHO LOTOSU

V péči o pleť reguluje květ posvátného lotosu hladinu vlhkosti a také zjemňuje pokožku. Díky tomu je ideální pro suchou a citlivou pleť. Posvátný lotos je silný antioxidant a působí na omlazení a ochranu pleti před nepříznivými vlivy okolního prostředí.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ POSVÁTNÝ LOTOS:

The Ritual of Namaste Velvety Smooth Cleansing Foam

The Ritual of Namaste Anti-Ageing Day Cream

The Ritual of Namaste Anti-Ageing Eye Concentrate

The Ritual of Namaste Clarifying Facial Toner

The Ritual of Namaste Active Firming Serum

The Ritual of Namaste Micellar Water

The Ritual of Namaste Glow Radiance Sheet Mask

 

 

KYSELINA HYALURONOVÁ

 

CO JE KYSELINA HYALURONOVÁ?

Kyselina hyaluronová (HA) je polymer, který se přirozeně vyskytuje v naší kůži, avšak s přibývajícím věkem se může snižovat produkce, a tím i množství vytvářené HA.

 

PŘÍNOSY KYSELINY HYALURONOVÉ

Kyselina hyaluronová má schopnost zadržet až 1000násobek své hmotnosti ve formě vody, což znamená, že dokáže do pokožky přivést vlhkost, obnovit rovnováhu její hladiny a dočasně vyhladit jemné vrásky.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ KYSELINU HYALURONOVOU:

The Ritual of Namaste Hydrating Overnight Cream

(Tento produkt lze znovu naplnit, náplně vám nejen ušetří peníze, ale také pomohou snížit spotřebu plastů!)

The Ritual of Namaste Cooling Eye Lotion

The Ritual of Namaste Intense Hydrating Serum

Hyaluronic Acid Natural Booster

 

 

NIACINAMID

 

CO JE NIACINAMID?

Niacinamid je forma vitaminu B3 a je známý svými zklidňujícími a hojivými vlastnostmi.

 

PŘÍNOSY NIACINAMIDU

Rozsáhlý výzkum prokázal, že niacinamid působí na ochranu pleti před poškozením vlivem životního prostředí a také přispívá k větší produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové v pokožce. Pomáhá viditelně snižovat výskyt tmavých skvrn a minimalizovat pigmentové nedokonalosti a rozšířené póry.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ NIACINAMID:

Niacinamide Natural Booster

 

 

PEPTIDY

 

CO JSOU PEPTIDY?

Peptidy jsou krátké řetězce aminokyselin, které slouží jako stavební kameny životně důležitých kožních bílkovin, jako je kolagen, elastin a keratin. Tyto bílkoviny tvoří základ vaší pokožky a jsou zodpovědné za její strukturu, pevnost a pružnost.

 

PŘÍNOSY PEPTIDŮ

Bez peptidů je naše pokožka méně pevná, což může vést ke ztrátě její pružnosti, vzniku vrásek, změně textury a menší „elasticitě“. Při lokální aplikaci na pokožku působí peptidy jako malí poslové, kteří podněcují kožní buňky k provádění specifických funkcí, jako je produkce kolagenu a elastinu. Peptidy v podstatě podněcují pokožku, aby fungovala a následně vypadala mladší.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ PEPTIDY:

Peptides Natural Booster

 

 

KVĚT ŠAFRÁNU

 

CO JE KVĚT ŠAFRÁNU?

Květ šafránu setého (Crocus sativus), běžně známý jako šafrán nebo květ šafránu, je také známý jako „červené zlato Východu“. Právě z tohoto květu se získává vzácné koření šafrán.

 

PŘÍNOSY KVĚTU ŠAFRÁNU

Květ šafránu obsahuje silné antioxidanty, které chrání pokožku před nepříznivými vlivy okolního prostředí, a také působí proti vráskám.

 

PRODUKTY RITUALS OBSAHUJÍCÍ KVĚT ŠAFRÁNU:

The Ritual of Namaste Glow Face Oil