Rozlučte se se suchou pokožkou díky našim odborným tipům

Pokud hledáte způsob, jak zklidnit suchou, šupinatou a svědivou pokožku, pak se podívejte na naše odborné tipy, jak ji hydratovat a zjemnit.

Máte pocit napjaté, svědivé, šupinaté a podrážděné pokožky? Jak se zbavit suché kůže na těle je jedním z největších hlavolamů. Suchou pokožku však nemáme všichni, i když si to myslíme. Jde totiž o genetický typ kůže, s nímž se buď narodíte, nebo ne. Ti, kteří se narodili se suchým typem pleti, mají tendenci být náchylní k onemocněním, jako je ekzém. Pokud je vaše suchá pokožka sezónní, pak je mnohem pravděpodobnější, že trpíte spíše dehydratací. V zimě kombinace nízkých teplot venku a ústředního topení uvnitř odčerpává pokožce tolik potřebnou vlhkost.
Nemůžete sice změnit typ své kůže, ale můžete ji hydratovat, aby byla hladší, jemnější a vypadala svěže a mladistvě. Stejná řešení si naštěstí poradí i s dehydratací pleti.
Hledáte tipy na hydrataci obličeje? Nezapomeňte se podívat na našeho průvodce, jak se zbavit suché pleti na obličeji, zde.

JAK VZNIKÁ SUCHÁ POKOŽKA?
U některých lidí je to dáno geneticky, ale jak jsme již zmínili, nízká vlhkost vzduchu a ústřední topení jsou dva největší viníci, kteří způsobují dehydrataci a pocit suché pokožky. K pocitu napjaté a podrážděné kůže může přispět také používání drsných mýdel, vysušovat pokožku může i příliš horká sprcha nebo koupel.
Níže vám prozradíme 8 tipů, které můžete vyzkoušet, abyste suchou pokožku zklidnili a předešli její dehydrataci v letošní zimě.

1) TIP PRO SUCHOU POKOŽKU Č. 1: SNIŽTE TEPLOTU
Jedním z největších viníků suché kůže na těle jsou příliš horké koupele a sprchy. Horká koupel sice může působit neuvěřitelně relaxačně, ale zároveň může vaši pokožku stresovat. Zvolte teplou, nikoliv horkou koupel nebo sprchu a vyměňte ji za výživný čisticí olej, který pokožku vyživí. Nezapomeňte hydratovat kůži, když je ještě vlhká, protože hydratační krém se lépe vstřebává do vlhké než do suché pokožky.

2) TIP PRO SUCHOU PLEŤ Č. 2: HLEDEJTE HYDRATAČNÍ SLOŽKY
Vybavte svou koupelnovou skříňku produkty, které se mohou pochlubit hydratačními vlastnostmi. Hyaluronát sodný je derivát kyseliny hyaluronové (HA), složky, která se přirozeně nachází v naší pokožce. HA možná zaujala více titulků, ale hyaluronát sodný má nižší molekulovou hmotnost, což znamená, že může proniknout hlouběji do pokožky, kde může přitahovat vodu a hydratovat ji do hloubky. Hyaluronát sodný najdete v hydratačním nočním krému z řady The Ritual of Namaste, který doporučujeme používat na krk a hrudník (stejně jako na obličej).

 

Pokud jde o hydrataci, nepřehlédněte jednu stálici v péči o pleť: glycerin. Na předním místě je glycerin, který se získává z rostlinných olejů a je hydratační silou. Dále je tu bambucké máslo, zvláčňující látka, která na pokožce vytváří bariéru zadržující vlhkost. Obě složky najdete v přírodním hydratačním tělovém krému z řady The Ritual of Namaste. A konečně aloe vera celoročně dobře zklidňuje podrážděnou pokožku; po umytí obličeje použijte The Ritual of Namaste Clarifying Facial Toner, abyste vyrovnali vysušující účinky vody.

3) TIP PRO SUCHOU PLEŤ Č. 3: HYDRATACE ZAČÍNÁ UVNITŘ
Pro začátek byste měli díky jídlu zajistit své pokožce dostatek kvalitních tuků, například z tučných ryb jako je makrela nebo losos. Pokud jste vegetariáni nebo vegani, poohlédněte se po kvalitním olivovém oleji a ořeších.
Suchá a dehydratovaná pokožka se může zanítit a podráždit, proto se snažte zohlednit protizánětlivé potraviny, například rajčata (ryby, olivový olej a ořechy jsou také protizánětlivé!). Doplňte svůj jídelníček o rozmanité druhy ovoce a zeleniny, včetně velkého množství listové zeleniny, která je plná vitaminů a minerálů podporujících zdravou funkci kůže.

4) TIP PRO SUCHOU PLEŤ Č. 4: NOSTE S SEBOU VŠUDE PRODUKTY NA RUCE A RTY
Naše ruce jsou problematickou oblastí, pokud jde o suchou pokožku. Na rozdíl od jiných částí těla jsou mnohem častěji vystaveny vnějším vlivům. Mytí rukou a antibakteriální gel navíc mohou kůži opravdu vysušovat, proto během dne nezapomínejte na pravidelnou hydrataci. Vyberte si z našich krémů a balzámů na ruce zde.

5) TIP PRO SUCHOU POKOŽKU Č. 5: POŘIĎTE SI ZVLHČOVAČ VZDUCHU
Když vzduch postrádá vlhkost, bude ji čerpat, kde se dá. Myslete proto na pokojové rostliny a svou pokožku! Ústřední topení může vzduch v našich domovech vysušovat, proto si pořiďte zvlhčovač, který vzduchu opět dodá tolik potřebnou vlhkost.

6) TIP PRO SUCHOU POKOŽKU Č. 6: NOSTE RUKAVICE A ŠÁLU
Ve velmi chladných dnech nezapomeňte vždy nosit rukavice a šálu, abyste ochránili svou pokožku před nepříznivými vlivy. Vlna může dráždit, stejně jako mnoho syntetických tkanin, proto se snažte poohlédnout po kouscích z kašmíru, bavlny nebo hedvábí.

7) TIP PRO SUCHOU POKOŽKU Č. 7: NEŠKRÁBEJTE SE
Když vaše pokožka postrádá vlhkost a přirozené oleje, může začít svědit, a když vás něco svědí, přirozenou reakcí je samozřejmě touha poškrábat se. To může způsobit, že se kůže naruší a začne bolet. Používejte dostatek hydratačního krému, abyste zmírnili svědění, a neškrábejte se! To se samozřejmě snáze řekne, než udělá. Zkuste se proto věnovat uklidňujícímu koníčku, který zaměstná vaše ruce, například pletení, malování nebo skládání origami.

8) TIP PRO SUCHOU PLEŤ Č. 8: PEELING
Možná jste nervózní z peelingu suché pleti, protože se obáváte, že ji podráždíte, ale odlupování odumřelých kožních buněk může pomoci hydratačním přípravkům snadněji proniknout do pokožky. Také to pomůže vaší pokožce vypadat a působit jemněji a hladčeji. Určitě si vyberte jemný peeling s drobnými krystalky cukru. Vašimi přáteli jsou také alfa-hydroxykyseliny (AHA), které šetrně obrušují suchou pokožku. Přírodní tělový peeling z řady The Ritual of Namaste naštěstí kombinuje krystalky cukru a AHA se sladkým mandlovým olejem, který pokožku vyživuje a chrání před dehydratací.