Potřebujete posílit břišní svaly? Vyzkoušejte cvičení pilates na stěně

Vaše tělesné jádro (oblast, kde se v klidném postoji nachází těžiště těla) se ne nadarmo označuje jako „elektrárna“ (powerhouse). Pevné břišní svaly zajišťují zdravou páteř a elegantní držení těla. Procvičte si je za pouhých 15 minut.

Skvělé na tomto krátkém, ale účinném cvičení pilates je, že ho můžete snadno provádět doma. Pro prohloubení celkového účinku pozic se jako podpěra používá stěna. Chytré, že? Při tomto krátkém, ale účinném cvičení se budete soustředit na svoje tělesné jádro. A i když si možná myslíte, že to jsou jen břišní svaly, jádro zahrnuje také pánevní dno, zádové svaly a hluboké svaly jádra. Ty s oblibou označujeme jako „fantastickou čtyřku“. Jejich rovnoměrným procvičováním dosáhnete větší pohyblivosti, pružnosti a pevnosti. Připravte se na to, že se budete cítit vnitřně výkonnější.

Chcete-li do videa přidat titulky ve svém jazyce, postupujte podle následujících pokynů. Klikněte na tlačítko přehrát níže uvedené video. Potom přejděte na ikonu nastavení (vypadá jako ozubené kolečko). Klikněte na tlačítko Titulky/CC, poté na funkci Automatický překlad, vyberte svůj jazyk a přehrajte si video.