Chytré nápady, jak vylepšit péči o pleť na jaře

Dodejte své pleti novou energii prostřednictvím těchto jednoduchých kosmetických zlepšení jarní péče o pleť, která vám dodá zářivý vzhled.

Tajemstvím zářivé pleti je nová jarní péče o pokožku. A vůbec nemusí být složitá. Nyní je ideální čas věnovat se své pleti, která se (stejně jako my) probouzí ze zimního spánku. Zatímco zima je ve znamení vyživujících přípravků péče o pleť, jarní rutina by měla působit energicky a podpořit jas vaší pleti pomocí lehkých, zářivých textur. Níže vám prozradíme, jak v sedmi jednoduchých, ale velmi účinných krocích inovovat svou jarní péči o pleť.

 

 

Tip číslo 1: Dvojí čištění

Ať už žijete ve městě (znečištěném prostředí), používáte SPF (viz tip číslo 5) nebo si denně líčíte celou tvář, přidání druhého čištění do vaší jarní péče o pleť bude mít velký význam a je opravdu snadné. Stačí, když si pleť vyčistíte dvakrát, to je vše.

Ideální je, když při prvním čištění použijete hustší odličovací přípravek podobný balzámu, který odstraní make-up a nečistoty. Poté můžete použít buď stejný odličovač, pokud máte suchou nebo dehydratovanou pleť, nebo lehčí pěnový prostředek pro mastnou pleť nebo pleť se sklonem ke skvrnám. Vyberte si z naší kolekce odličovačů.

Účinné dvojí čištění pleti odstraní všechny nečistoty, make-up nebo kožní maz, které by mohly zabránit přípravkům péče o pleť proniknout do hloubky a dělat, co je třeba. Pokud použijete utěrku na čištění pleti, získáte další výhodu v podobě jemného peelingu, který zanechá vaši pokožku hladkou a póry jemnější.

 

Tip číslo 2: Získejte zářivý vzhled

Nejrychlejší způsob, jak dosáhnout zářivého vzhledu pleti, je peeling, proto tento krok zařaďte do své jarní péče. Jemná exfoliace nejenže odstraní odumřelé buňky, ale také zanechá vaši pleť hladší, takže se v ní bude lépe odrážet světlo. Další výhoda peelingu? Vyčistí pokožku, takže produkty, které po něm nanesete, se do ní lépe vstřebají, což výrazně zlepší účinek vašich sér a hydratačních přípravků.

Vyzkoušejte rozjasňující peeling na obličej The Ritual of Namaste, který kombinuje přírodní oleje, hydratační glycerin a bambusové částečky pro jemný, ale účinný peeling. Nechcete k exfoliaci používat scrub? Podívejte se na naši textilní masku The Ritual of Namaste Glow, která je obohacena o květ šafránu, známý pro své antioxidační a protivráskové působení, a lotosový květ pro zklidňující a pečující vlastnosti, které zanechávají nedostatečně rozjasněnou pleť zářivou a jasnou.

 

Tip číslo 3: Hydratujte 365 dní v roce

V zimě, kdy teploty pod bodem mrazu způsobují pleti potíže, a v létě, kdy se naše pleť musí vypořádat s horkem, které vyvolává pocení, víme, že je třeba ji hydratovat. Nečekejte však, až vaše pleť bude vysušená, začněte hned. Hydratované buňky pracují efektivněji, proto je důležité pokožku hydratovat jak zevnitř pitím vody, tak zvenčí prostřednictvím péče, která zvýší její hydrataci.

Pokud vám pití vody dělá potíže, zkuste si do ní přidat čerstvé ovoce a bylinky, například jahody, lesní ovoce, plátky citrusů, mátu nebo bazalku. Pak se poohlédněte po péči o pleť, která obsahuje hydratační látky, což jsou složky, jako je glycerin a kyselina hyaluronová, které do pokožky přivádějí vlhkost. Pro okamžité zchlazení pleti naneste na pleť po vyčištění a před ostatními pečujícími procedurami 4 až 5 kapek přípravku The Ritual of Namaste Natural Hyaluronic Acid Booster.

Tip číslo 4: Dodejte své pleti energii

Masáž obličeje, poklepávání a reflexní terapie jsou neuvěřitelně účinné nástroje, které můžete využít k omlazení vzhledu a pocitu z pleti. Přitom vám stačí jen ruce a trocha obličejového oleje, který vám poskytne klouzavý efekt. Ať už chcete zmírnit otoky, vyhladit vzhled jemných vrásek nebo odstranit nežádoucí napětí v obličeji, věnujte každé ráno nebo večer několik minut masáži obličeje. Je to nejen skvělé pro vzhled a pocit vaší pleti, ale také jako relaxační chvilka péče o sebe, kterou se vyplatí zařadit do vašeho dne.

 

Tip číslo 5: Chraňte se

Jaro znamená začátek delších a slunečnějších dnů, ale je to také období, kdy začíná sílit UV záření, které poškozuje pokožku. Každé jaro přicházejí dny, kdy je slunce intenzivní a teplota příjemná – ani příliš horká, ani příliš chladná – ale také je to doba, kdy je větší pravděpodobnost, že se spálíme. Nejlepším způsobem, jak bojovat proti UVA záření způsobujícímu stárnutí pokožky a UVB paprskům, které jsou zodpovědné za spálení, je zvyknout si používat každý den širokospektrální SPF. Nezapomeňte jej nanášet na obličej, ale také na všechna viditelná místa, jako je krk nebo hřbety rukou. Ujistěte se, že máte SPF 30 nebo vyšší, a budete chráněni bez ohledu na počasí.

 

Tip číslo 6: Řešení nerovnoměrného tónu a textury pokožky

Pokud jde o jarní péči o pleť, vitamin C by měl mít své místo ve vaší kosmetické výbavě. Náš Vitamin C Natural Booster obsahuje účinný derivát vitaminu C, který pomáhá oživit pleť. Při pravidelném používání můžete docílit rovnoměrnějšího tónu pleti a viditelně redukovat jemné vrásky. Antioxidační a omlazující vlastnosti vitaminu C pomohou dodat vaší pleti zářivý vzhled.

 

Tip číslo 7: Žijte dobře

V Rituals věříme v holistický přístup k péči o pleť, protože jednotlivé části „mozaiky“ dohromady utvářejí celek naší životní pohody. Pokud vaše pleť není spokojená, může za tím být něco jiného, například stres nebo problémy se střevy.

Dbejte na to, abyste během dne jedli různobarevnou stravu, vlákninu a nutrienty, a podívejte se na tento užitečný článek o propojení střev a pokožky. Pravidelně cvičte a těšte se na pohyb (místo abyste se ho báli) a dopřejte si chvilku relaxace, ať už je to dvacetiminutová meditace nebo přečtení kapitoly z knihy. Spojení všech těchto prvků dohromady vám pomůže snížit stres a napětí, které se mohou projevit na vaší pleti. Jsme jenom lidé, některé dny budete ve všech oblastech eso, jiné dny budete moci jenom šlapat vodu, což je v pořádku. Dělejte, co můžete, abyste vedli zdravý způsob života, a vaše pleť vám poděkuje.