Příběh Rituals

Jak to všechno začalo

Společnost Rituals založil Raymond Cloosterman v roce 2000 a byla první značkou na světě, která uvedla kombinaci luxusní domácí a tělové kosmetiky. Jedná se o Nizozemskou společnost, která vyvíjí vysoce kvalitní produkty k obohacení těla i duše: luxusní produkty od kosmetiky určené pro péči o tělo a pleť, po vonné svíčky, parfémy a čaje. Filosofie Rituals je prostá: Štěstí a spokojenost spočívá v radostném prožívání přítomného okamžiku, najdeme ho často v maličkostech, v tom, že si užíváme chvíle "tady a teď". Produkty Rituals... Vám pomohou právě tento pocit navodit. Zastavte se a proměňte obvyklou rutinu v příjemný okamžik naplněný radostí. Užijte a prožijte si svou koupel, šálek čaje, mytí nádobí, dopřejte si malý luxus při běžných každodenních činnostech a proměňte je v kouzelné rituály plné pohody.

 

Autentické východní rituály

Všechny produkty Rituals jsou inspirovány autentickými východními rituály. Rituál z parních lázní hammam nebo každoroční vítání květů Sakury v Japonsku, to je jen pár příkladů z dlouhé řady krásných tradic, kterými se inspirovali.

Vytvořeno nejlepšími tvůrci parfémů na světě

Dokonalá vůně je pro Rituals důležitá. Proto také při tvorbě našich jedinečných, exkluzivních a jemných vůní spolupracují jen s těmi nejlepšími tvůrci parfémů na světě.

Netestováno na zvířatech

Nikdy netestujeme žádný z našich produktů nebo složek na zvířatech a ani nepožadujeme od třetích stran, aby pro nás provedli toto testování. Zákon testování na zvířatech zakazuje (podle nařízení o kosmetice č. 1223/2009). Důkazem je i naše podpora nizozemské společnosti pro nahrazení testování na zvířatech (Proefdiervrij) https://proefdiervrij.nl/merken-overzicht/). Naše výrobky jsou testovány na lidských dobrovolnících.

Žádné výrobky Rituals neobsahují živočišné složky a jsou tedy vhodné pro vegetariány. Některé výrobky (především z řady Ayurveda a produkty na rty) obsahují med a včelí vosk, nejsou tedy vhodné pro vegany. Veškerý další sortiment je pro vegany vhodný. Výrobky Rituals jsou na přírodní bázi, obsahují tedy minimální množství konzervantů a stabilizátorů z důvodu trvanlivosti výrobků. Na výrobu jsou využívány obnovitelné zdroje (např. za každý pokácený strom použitý při výrobě výrobků je vysazen nový).

Dermatologicky testováno

Všechny Rituals produkty jsou testovány předními dermatology.

Inspirováno přírodou

Rituals se zaměřují na náročné zákazníky, kteří mají vysoké požadavky, pokud jde o osobní péči, a kterým navíc záleží na druhých a na životním prostředí. Není tedy překvapivé, že stejné požadavky kladou i sami na své produkty a služby. Používají přírodní přísady z obnovitelných zdrojů. Pokud příroda něco nemůže poskytnout, používají neškodlivé alternativy.

Pro balení produktů je co nejvíce využíváno dřevo z obnovitelných zdrojů, FSC-certifikovaný papír a karton a sklo. Pro udržení co nejmenší uhlíkové stopy se soustředí co nejvíce výroby do Evropy.

Sociální odpovědnost

Další věcí, kterou Rituals pokládají za důležitou, jsou pozitivní změny ve společnosti prostřednictvím sociální angažovanosti. Jako prosperující společnost cítí potřebu pomoci těm méně šťastným. Proto se snažili najít projekt, který se bude nejlépe slučovat s filosofií Rituals a po pečlivém výběru zvítězil projekt "Tiny Miracles Foundation". Nadace Tiny Miracles se zaměřuje na pomoc sociálně slabším dětem a  jejich rodinám v Indii, poskytuje jim vzdělání, lékařskou pěči a pracovní příležitosti.

Rituals podporují veškerou lékařskou péči poskytovanou nadací Tiny Miracles v Bombaji. Pro zlepšení zdravotní situace je zde potřeba trvalých změn, které však začínají drobnostmi jako zavedením rutin jako je čištění zubů a mytí rukou. Založena zde však byla také Rituals Zdravotní klinika.